Vánoční koncert Daniela HŮLKY

Vánoční koncert Daniela HŮLKY12. 12. 2014
Divadlo Broadway, Praha

speciální host: Lubomír Brabec           
Klepnutím na miniaturu otevřete obrázek v maximálním rozlišení

 

  Daniel Hůlka - zlatý český slavík a čtyřnásobný držitel stříbrného českého slavíka

     Po ukončení gymnázia absolvoval Pražskou konzervatoř u profesora Zdeňka Jankovského. Původně se věnoval opernímu zpěvu, byl v angažmá v několika divadlech. V jeho repertoáru jsou role jako např. Don Giovanni (Don Giovanni, Wolfgang Amadeus Mozart), Escamilio (Carmen, Georges Bizet), Figaro a Hrabě (Figarova svatba - Wolfgang Amadeus Mozart), Sylvio (Komedianti, Ruggero Leoncavallo), Kalina (Tajemství, Bedřich Smetana), Přemysl (Libuše, Bedřich Smetana) a jiné.

    V roce 1995 vyhrál v konkurzu na titulní roli v českém muzikálu Dracula, který autorsky připravili Karel Svoboda, Zdeňek Borovec a Richard Hes, a stal se muzikálovou hvězdou. V červnu 1997 mu vyšlo první sólové album - Daniel Hůlka. V roce 1998 uskutečnil své první koncertní turné s názvem Mise. V roce 1999 hrál svoji první filmovou roli  v pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí. V prosinci téhož roku cestoval jako člen delegace, která odevzdala vánoční strom Svatému otci ve Vatikánu a při téhle příležitosti zpíval na náměstí sv. Petra a papež Jan Pavel II. ho přijal k osobní audienci.

    Dále učinkoval v hlavních rolích v muzikálech Les Misérables (Bídníci), Jekyll & Hyde, Monte Cristo, Mise, Excalibur, Obraz Doriana Graye. 
V roce 2006 se poprvé objevil v činoherní roli jako Hector v Shakespearově dramatizaci řecké báje o trojské válce Troilus a Kressida v Divadle Na zábradlí.

    5. 2. 2009 se vrátil jako Dracula v obnovené verzi tohoto muzikálu a byl za tuto roli nominován na cenu Thálie.

    V následujících sezónách nastudoval a jedinečně ztvárnil Barona Prášila (v novém stejnojmenném muzikálu autorů Bartáka a Markova - premiéra 25. 2. 2010), Kata Mydláře (titulní postavu nového muzikálu Michala Davida a Fanánka Hagena - premiéra 24. 2. 2011) a znovu se představil v roli Javerta v Les Misérables (premiéra 1. 3. 2012).

   V květnu 2014 předvedl své největší hity i žhavé novinky před vyprodaným hledištěm Divadla Broadway na samostatném koncertě.