Daniel hůlka - koncert

Daniel hůlka - koncert
19. 5. 2014
Divadlo Broadway, Praha


         
Klepnutím na miniaturu otevřete obrázek v maximálním rozlišení


   Odkazy:
Daniel Hůlka, Divadlo Broadway

  Z tisku:
    Dracula Hůlka chystá návrat
    Pán démonů bude po těžké nemoci opět hrát
   Rozhovor s Danielem Hůlkou

  Fotogalerie:
                                

              KONCERT                                     Tisková konference 1. 4. 2014

  Video: 
 

                                       ​Video z koncertu: Ráj                                     
         

Dobré ráno s ČT 30. 4. 2014 - první vstup ; druhý vstup ;
                                                     třetí vstup ;  čtvrtý vstup   
 
 

                    ​Tisková konference ke koncertu
 
 


  Daniel Hůlka - zlatý český slavík a čtyřnásobný držitel stříbrného českého slavíka

      Po ukončení gymnázia absolvoval Pražskou konzervatoř u profesora Zdeňka Jankovského. Původně se věnoval opernímu zpěvu, byl v angažmá v několika divadlech. V jeho repertoáru jsou role jako např. Don Giovanni (Don Giovanni, Wolfgang Amadeus Mozart), Escamilio (Carmen, Georges Bizet), Figaro a Hrabě (Figarova svatba - Wolfgang Amadeus Mozart), Sylvio (Komedianti, Ruggero Leoncavallo), Kalina (Tajemství, Bedřich Smetana), Přemysl (Libuše, Bedřich Smetana) a jiné.

V roce 1995 vyhrál v konkurzu na titulní roli v českém muzikálu Dracula, který autorsky připravili Karel Svoboda, Zdeňek Borovec a Richard Hes, a stal se muzikálovou hvězdou. V červnu 1997 mu vyšlo první sólové album - Daniel Hůlka. V roce 1998 uskutečnil své první koncertní turné s názvem Mise. V roce 1999 hrál svoji první filmovou roli  v pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí. V prosinci téhož roku cestoval jako člen delegace, která odevzdala vánoční strom Svatému otci ve Vatikánu a při téhle příležitosti zpíval na náměstí sv. Petra a papež Jan Pavel II. ho přijal k osobní audienci.

Dále učinkoval v hlavních rolích v muzikálech Les Misérables (Bídníci), Jekyll & Hyde, Monte Cristo, Mise, Excalibur, Obraz Doriana Graye. 
V roce 2006 se poprvé objevil v činoherní roli jako Hector v Shakespearově dramatizaci řecké báje o trojské válce Troilus a Kressida v Divadle Na zábradlí.

5. 2. 2009 se vrátil jako Dracula v obnovené verzi tohoto muzikálu a byl za tuto roli nominován na cenu Thálie.

V následujících sezónách nastudoval a jedinečně ztvárnil Barona Prášila (v novém stejnojmenném muzikálu autorů Bartáka a Markova - premiéra 25. 2. 2010), Kata Mydláře (titulní postavu nového muzikálu Michala Davida a Fanánka Hagena - premiéra 24. 2. 2011) a znovu se představil v roli Javerta v Les Misérables (premiéra 1. 3. 2012).